Vaismedžių genėjimas yra naudingas ir sodininkams

Vaismedžių genėjimas yra naudingas ir sodininkams

Nuo pat vaikystės mes jau esame pratinami prie ūkinės veiklos, jei mūsų tėvai ar močiutės turi sodus, važiuoja juose darbuotis ar net apsigyvena ekonominiais bei jėgų taupymo sumetimais. Kam važinėti pirmyn ir atgal į sodą ir namus, jei darbymečiui galima pasilikti ir sodo namelyje.

Vaismedžių genėjimas

Ir ką gi tokio reikia veikti sode, kad reikėtų pasilikti nakvynei?

Atsakymai labai paprasti. Vieni gyvena tolokai nuo sodo, todėl važinėjimas iš namų ir atgal atima tam tikrą laiko dalį, kurią būtų galima skirti produktyvaus darbo ar darbų atlikimui. Tolimesniam keliui tenka atiduoti ir didesnę dalį išlaidų, kas nakvynės sode metu leis sutaupyti ne tik lėšų, bet ir laiko bei jėgų. Pabudę ryte energingai galima pradėti įvairius sodo tvarkymo bei priežiūros darbus, kurių sąraše yra ne tik ravėjimas – kova su piktžolėmis, bet ir vaismedžių priežiūra. Prisiminkite, kaip pavasarį Jūsų tėvai ar močiutės su seneliais lekia į sodą teplioti vaismedžių kamienų, kad atšilus orams, žemėje peržiemojusios kirmėlaitės negalėtų pasiekti Jūsų taip laukiamų saldžių vaisių. Greičiausiai, kad be medžių dažymo, daugeliui yra tekę matyti, kad pjaunamos kai kurios medžių šakos, šis procesas vadinamas medziu genejimas.

Poreikis paslaugai

Kam reikalingas medžių genėjimas, gali paklausti jauni ir būsimieji sodininkai. Genėti medžius sodininkai pradeda pavasarį, kai dar nėra užmegzti pumpurai, lauke dar vėsoka, bet sodo teritorijoje prasideda pats darbymetis. Vaismedžių šakų genėjimas yra taip vadinama jų sanitarine priežiūra, kai rankiniais elektriniais ar dar kitokiais įrankiais yra šalinamos kenkėjų, įvairių ligų ar oro sąlygų pažeistos šakos. Visi žinome, kad pažeistos šakos vaisių nebeduos, bet pašalinus užkrėstas ar pažeistas šakas bei šakeles galima sustiprinti medį, ko galutiniame variante medis atsigaus, sukraus daugiau žiedų ir tikėtina, kad vasaros pabaigoje gausite ženkliai daugiau saldžių vaisių kompotui, uogienėms ar priedų kitokių gardžių patiekalų gamybai.

Sudėtingumas

Suprantama, kad nedidelių sodų priežiūra nėra sudėtinga, bet ką daryti tiems, kurių sodo plotai skaičiuojami ha – hektarais. Liūdėti tokių sodų šeimininkams netenka, daugelis žino, kad vaismedžių genėjimui yra pasirengę padėti profesionalūs pagalbininkai, kurie išmano savo darbą ir žino kaip atrodo pažeisti vaismedžiai bei vaisių brandinimui reikalingos sveikos šakos. Tokie specialistai turi visas vaismedžių priežiūrai būtinas žinias, turi visus įgūdžius bei techniką, kuri, neretai reikalauja ir aukštalipių žinių bei turėti specialius įrankius, pradedant kopėčiomis ir baigiant bokšteliais.

Taigi, jei ieškote vaismedžių priežiūros bei genėjimo specialistų, Boxe.lt yra pasiruošę tinkamai ir laiku atlikti visus Jūsų užsakytus darbus.

Taip pat skaitykite: apie žolės pjovimą; kaip jaunami medžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *